Warsztat          Workshop  

Techniki

Jestem plastykiem, który ukochał sobie technikę akwareli, którą często łączę z kredkami ołówkowymi, różnej twardości ołówkami, tuszem, czy temperą. Akwarela pozwala na ukazanie pewnej ulotności zdarzeń, ale jednocześnie jest techniką gdzie raz położona plama czy kreska są nie do zatuszowania. Oprócz akwareli tworzę prace plastyczne w technice suchego pastelu. Charakteryzują się one żywymi barwami oraz nasyconymi, dość ciemnymi podkładami malarskimi. Następną techniką, która pozwala na dużą swobodę wypowiedzi artystycznej jest technika collage`u. I wreszcie moja własna technika Witrażowa polegająca na wypełnianiu farbą wodną przestrzeni nakreślonych tuszem. Obrazy namalowane w tej technice wymagają niesamowitej cierpliwości i precyzji, ale jednocześnie w efekcie końcowym są niezwykle efektowne.

Tematyka

Tematyka moich prac jest zróżnicowana. Swobodnie maluję zarówno obiekty architektoniczne, kwiaty, zioła, zwierzęta, owady, jak i pejzaże, martwe natury a przede wszystkim tematy dziecięce.

Formaty

Podstawowym formatem, jakim najchętniej posługuję się to format A-4 (wym. 21,00x29,70). Drugim popularnym formatem jest format A-5 (wym. 15,00x21,00), a następny, którego używam jest format A-3 (wym. 42,00x29,70). Prace namalowane w tych wielkościach pozwalają na bezproblemowe dopasowanie ich do popularnych wielkości ram lub antyram.
Wykonuję również obrazy na formatach zasugerowanych przez zamawiającego, tak więc istnieje wszelka dowolność wielkości prac.